Běžci z Rozběhnito.cz darovali v chebské nemocnici krev

Sportovci z běžeckého klubu Rozběhnito.cz se rozhodli poprvé společně darovat krev. K odběrům na transfúzním oddělení v Chebu se přihlásilo dvanáct členů Rozběhnito.cz, z toho osm prvodárců. Bohužel vzhledem k současným respiračním onemocněním se jich pondělního odběru mohlo zúčastnit pouze sedm. Přesto byla tato klubová aktivita nemocničním personálem vděčně přivítána, protože každá „transfúzka“ bojuje s generační obměnou dárců a většinou i s nedostatkem krve.

Pro většinu našich nováčků to byl iniciační obřad. „Měl jsem z toho respekt, ale všechno bylo v cajku,“ svěřil se nám s prvními dojmy Jirka Duchek. Později přiznal, že měl obavu z jehel, ale po rozhovorech s ostatními dárci, milými sestřičkami a doktorem hodil obavy za hlavu. „Můžu za sebe doporučit, že pokud je člověk zdravý, je darování krve jednoduchým a skvělým činem altruismu,“ vyzývá k dárcovství ostatní. „Navíc dostanete snídani, odznáček a já konečně vím, jakou mám krevní skupinu!“

Také Doris Bigasová je z dárcovství nadšená. „Hlásím splnění úkolu, jsem jak po opici, takže je mi fajn,“ pochlubila se s humorem sobě vlastním Doris.

„Tak to máme snad všichni za sebou!“ reportovala mi hned dopoledne Gábina Kadounová, která jako pravidelná dárkyně dostala naši dárcovskou skupinu na poslední chvíli na starost. „Dárců bylo dnes málo, takže měl personál na prvodárce dostatek času“, uzavřela dobrou zprávou.

Vedení Rozběhnito.cz je hrdé na své členy nejen co se týče sportovních výkonů, ale i projevů lidskosti. Darování krve je dalším z nich.

Termín dalšího odběru zveřejníme v průběhu měsíce.

Autorem článku je Pavel Sýkora

foto: pixabay.com