Silvestrovský běh žije dál! Běžci podpořili myšlenku akce individuálním výběhem

Silvestrovský běh s Rozběhnito.cz musel být kvůli epidemiologickým opatřením zrušen, přesto se dnes na tradiční trasu z Chebu na Loretu vydalo individuálně několik desítek běžců, chodců, cyklistů i koloběžkářů. Další pak myšlenku akce podpořili na dálku.

Už od roku 2012 se každý rok vydávají běžci a sportovci z Chebu na Loretu. Letos došlo k prvnímu přerušení organizované akce v její historii kvůli panujícím epidemiologickým opatřením. Desítky zájemců o tuto tradiční akci se ale nenechali zklamat a v poslední den roku vyběhli na svůj individuální výběh. Spousta z nich zvolila právě trasu, kterou jindy okupují stovky běžců, živá hudba i bohaté občerstvení. Jednou z nich byla i Doris Bigasová z Plesné, které jsme se rovnou zeptali, co stálo za rozhodnutím vyběhnout na Silvestra i bez organizované akce.

Tak za prvé tradice se musí dodržovat, 😉 druhý důvod: alespoň v běhu jsem viděla pár běžeckých přátel a mohla jim tak na dálku, ale přitom osobně popřát, protože nesnáším ty přeposílačky a přání přes telefon. A jako poslední důvod byl, že vždycky ten poslední běh nějak zaokrouhlím celkové kilometry, co jsem za rok posbírala. Takže letos 1255 a snad bude příští rok zas o kousek lepší.

Doris Bigasová, Plesná

Běžci i ostatní sportovci přidávají na facebook fotky ze svých osobních výzev. Fotku s ikonickým poutním místem Maria Loreto doplňují i snímky z nejrůznějších dalších míst. Na dálku chebské běžce například pozdravila i Víťa Drtinová z Prahy.

Malá galerie vašich momentek z běhu na Silvestra

Organizátoři z Rozběhnito.cz všem děkuji za podporu na dálku a těšíme se na vás na všech budoucích akcích, které pro vás náš tým připravuje. Jednou z nich bude absolutní novinka – Závod Letiště run 2020 !

Tým organizátorů Rozběhnito.cz