Běžec Lukáš Kunciter: začal jsem běhat, protože slovo RUN a RUM jsou si velice podobný

Lukáši, jak si začal s během?

Psal se poslední březnový víkend roku 2017. Tenkrát v Plzni po výstavě dobrodruha Dana Přibáně a jeho žlutého trabantího cirkusu mi SkoroStrejda (stále zatím jen skoro) řekl, že má pro mě na zítra překvapení. Druhý den brzy ráno následovalo drsné probuzení se slovy „Dneska běžíš závod.“ Byl to pro mě šok, běh jako takový jsem doposud netrénoval. Násilím jsem byl postaven na start závodu Forestova 6. Během závodu jsem byl mlácen větví ze stromu, a i to mělo za následek, že do cíle šestikilometrového závodu jsem doběhl za 35 minut. Ale zkrácená verze toho, proč jsem začal běhat, je, že slovo RUN a RUM jsou si velice podobný, a samozřejmě taky fakt, že uvidíte najednou tolik holek, dívek, žen v legínách, nebo kraťasech.

Co tě vedlo k přihlášení do běžeckého klubu Rozběhnito.cz?

K Rozběhnito jsem „přeběhl“ z mého původního týmu Seal´s Run, který jakožto tým složený z běžců ze Stodu u Plzně a okolí byl pro Ašáka trochu z ruky :D. Rozběhnito mě hlavně nadchlo pravidelnými tréninky a pohodovým kolektivem, který jsem vídal na Nočních bězích Chebskem. V září načnu třetí rok s touhle partou, kterou bych neměnil.

Jaký je tvůj největší běžecký úspěch?

Výrazný úspěch v podobě medaile mi schází, ale nějak to neřeším :).  Radost mi dělají jiní, když např. na loňské Valdštejnovce byli na bedně jak můj bratranec, kterého si vychovávám na moje chybějící úspěchy, tak i moje parťačka, která si doběhla pro placku, což po ani ne půl roce běhání byl MEGA úspěch. Tyto momenty znamenají pro mě víc než „kus železa“ :). Pokud bych měl ale přeci jen vybrat největší úspěch, tak je to dokončení závodu Rock Point Horská výzva na Šumavě (48 km) a OCR (překážkových) závodů Predator Run a Seal´s Run.

Máš nějaký velký běžecký cíl do budoucna?

Mě pandemie doslova zabrzdila, protože jsem v roce 2020 chtěl zaběhnout alespoň dva půlmaratony, dvě horské výzvy a nějaké OCR závody. Nakonec jsem byl rád za Palestru v pražských Kbelích, Běh plzeňským pivovarem a naši 

Valdštejnovku. Letos nezbývá než jen doufat aspoň v něco a jenom páni Babiš a Zeman ví, kdy si plány z roku 2020 budu moct uskutečnit. A pokud se díváme ještě dál, tak Beskydskou 7 a maraton bych si taky chtěl někdy zkusit :).

Které jsou tvé nejoblíbenější závody?

Lehčí otázka by nebyla? 😀 Tak určitě má každý běžec závody, kam se rád vrací. Pro mne je to určitě již zmíněná Forestova 6, naše Valdštejnovka a z OCR závodů Sea´s Run. To jsou prostě ❤.

Veškeré informace o běžeckém klubu Rozběhnito.cz naleznete pod tímto odkazem.

Sdílej pro své přátelé