V sobotu 12. února se v České Lípě konal první MeetUp organizátorů sportovních akcí. V restauraci Kozlovna, kde se akce konala, se sešlo několik organizátorů běžeckých, cyklistických i triatlonových závodů. Na účastníky čekalo hned několik přednášek a diskuzí k tématům organizačních činností.

Akci zahájil chvíli po 15. hodině Ondřej Litresits (video), který se svou iniciativou Nazavody.cz akci vymyslel a právě v České Lípě zorganizoval. Prvním přednášejícím byl Jan Novota, organizátor velké cyklistické akce Tour de Zeleňák. Ten posluchačům představil svůj systém složení organizačního týmu. Honzova přednáška byla velice poutavá a plná zajímavých postřehů. Byla velká škoda, že z osobních důvodů musel Honza akci opustit dřív. Svým přístupem by určitě rozpoutal jistě další bohatou diskuzi (přednáška na videu zde). Druhým tématem bylo povolení a schvalování. Neoblíbené, ale velice důležité téma pro hladký průběh sportovní akce přínosně přednesl Stanislav Dvořan. Obsahem jeho přednášky byl důkladný rozbor kroků při žádostech o schvalování využití cest a pozemků, a také samotné akce. (přednáška na videu zde). Třetí na řadu přišel opět Ondřej Litresits. Jeho přednáška se týkala procesu registrací závodníků. Ondra představil nejen možnost využití skvělého online registračního systému Nazavody.cz, jehož je společně s Tomášem Pastorkem tvůrcem. Účastníkům také prozradil systém a schéma registrací v samotném zázemí závodu (přednáška na videu zde). K registracím se váže i samotné měření závodu. Toto téma si vzal na starost provozovatel čipového měření z Irontime.cz Jiří Bulan. Kromě toho, že Jirka posluchačům představil fungování čipového měření, tak také prozradil několik postřehů a zkušeností, které jako časoměřič na nejrůznějších závodech zažil (přednáška na videu zde). Dobrý organizátor by se měl možných problémů vyvarovat důkladnou přípravou. Ještě více to platí pro ohrožení zdraví, které se při závodě několikanásobně zvyšuje. O zdravotním dozoru na sportovní akci se na MeetUpu rozpovídal Filip Chaloupek ze společnosti EMS Liberec. Vysvětlil, jaký je rozdíl mezi jednotlivými druhy zdravotního dozoru, jaká je legislativa a co to vlastně znamená pro předcházení rizika (přednáška na videu zde).

Po oficiálních přednáškových vstupech se mezi pořadateli a účastníky MeetUpu rozpoutala neformální diskuze již na volná témata. Byl to užitečný prostor pro navázání kontaktů a nových spoluprací v oblastí pořadatelství sportovních akcí. Účastníci setkání se shodli na opakování MeetUpu minimálně s jednoroční pravidelností.

Pavel Sýkora a Michal Ouřada, Rozběhnito.cz

Sdílej pro své přátelé