Tady nesmí chybět žádný běžec! Tip na víkendové závody v celé České republice (týden 7./2022)

Covidové restrikce povolují a organizátoři konečně připravují běžecké akce bez výrazných omezeních. Pojďte se s námi mrknou na vybrané akce v jednotlivých krajích České republiky.

Hlavní město Praha

Kdo by neznal innogy Winter Run. Další závod ze série zimních běhů se poběží přímo v Praze. Zázemí oblíbeného seriálu vyroste v parku Ladronka. Účastníci si mohou vybrat z tratí na 4 a 8 kilometru. Připravena bude samozřejmě i trať pro děti. Běží se v sobotu 19. února 2022 a veškeré informace o závodu nalezneš tady (klikni).

Středočeský kraj

Další zimní běh se bude konat ve středočeské Litni. Jedná se o akci Zimní běh Litní, který se uskuteční již podesáté. Na účastníky je připravena hlavní trať na 6,76 kilometru. Nejrůznější délky tratí budou připravené i pro děti a dorost. Sraz všech účastníků bude v sobotu 19. února 2022 na nádvoří zámku Liteň. Oficiální stránky závodu nalezneš tady (klikni). Závod je zařazen do poháru Brdský běžecký pohár.

Jihočeský kraj

Žádné známé závody

Plzeňský kraj

Žádné známé závody

Karlovarský kraj

Žádné známé závody

Ústecký kraj

Na terénní okruhový závod můžete vyrazit do Ústeckého kraje, konkrétně do Děčína. Organizátoři z ASK Děčín připravili další ročník závodu Lotharův běh. Bude se konat v sobotu 19. února 2022 a každý účastník se může těšit na startovní balíček, pamětní list, fotku ze závodu a další servis! Na výběr bude z tratí na 5 a 10 km. Veškeré informace nalezneš na stránce závodu (klikni).

Liberecký kraj

Pokud bys zatoužil(a) po běhu na dráze, tak určitě zamiř do Jablonce nad Nisou. V hale na polytanové dráze o délce 300m se poběží Memoriál Karla Líbala. Závod je určen pro všechny kategorie a délka závodu bude 3 km. V jablonecké kryté hale se poběží v sobotu 19. února 2022 a veškeré informace nalezneš pod tímto odkazem (klikni).

Královehradecký kraj

Což takhle k běhu přidat i zdolání překážek? Zimní verze Gladiator race bude na programu v sobotu 19. února v Josefově. Kromě hlavních tratí budou připravené i běhy pro celé rodiny. Úžasné pevnostní město Josefov slibuje naprosto jedinečnou atmosféru. Veškeré informace nalezneš tady (klikni).

Pardubický kraj

Žádné známé závody

Kraj Vysočina

Žádné známé závody

Jihomoravský kraj

Žádné známé závody

Zlínský kraj

Žádné známé závody

Olomoucký kraj

Poslední závod etapového zimního pohárů Lysacup je v plánu na sobotu 19. února 2022. Časovka na skokanských můstkách ve Frenšátu pod Radhoštěm bude mít délku 5,8 km a převýšení 503 m. Veškeré informace o závodě nalezneš tady (klikni).

Moravskoslezský kraj

Klasická maratonská trať, ale i kratší tratě na silničním okruh, to vše nabízí Memoriál Františka Ohery, který se poběží v ostravských Třebovicích. Závod se poběží v sobotu 19. února 2022 a veškeré informace o akci nalezneš tady (klikni).

Zdroj úvodní fotky: http://zimnibehlitni.cz

Sdílej pro své přátelé