Běžci z Rozběhnito.cz absolvovali soustředění na Bublavě. Jaké bylo?

V pátek 14. října odjeli členové Rozběhnito.cz na další víkendové soustředění. Zatímco jarní soustředění proběhlo na Kladské, tak podzimní se opět po roce uskutečnilo v krušnohorské obci Bublava. Účast členů byla nižší, ale přátelská a pohodová atmosféra nechyběla. Celkem se soustředění na Bublavě zúčastnilo 9 běžců nejen z řad našeho klubu. K sobotnímu programu se ještě přidali další tři členové. V pátek po příjezdu a uvítací kávě v penzionu Bublava začala výprava zhruba šestikilometrovým výběhem po okolí malebné Bublavy. Po vydatné a výborné večeři účastníci usedli ke společenské zábavě, kterou okořenil novic v klubu Míra Kunc. Ten kromě běžeckého vybavení přibalil i kytaru a volnou zábavu prošpikoval nejednou hudební vložkou. Hitparádu soustředění ovládlo hudební přání Odry Behiny v podobě písně „Mám malý stan“ i zpěv členky personálu penzionu, která běžcům zazpívala populární píseň „Shallow“ v duetu s kytaristou Mírou.

Sobotní cvičení

V sobotu ráno se po zábavné noci opět přešlo na běh. Ranní výběh tzv. „výběh na lačno“ sice absolvovala jen hrstka zúčastněných, ale cvičení na hřišti u penzionu se zúčastnili už úplně všichni. Ještě před cvičením všichni se zaujetím poslouchali poutavou přednášku trenéra Vildy, který si připravil povídání o tejpování včetně několika názorných ukázek. Celou běžeckou partu doplnili již zmínění další tři členové Štěpánka, Peťula a Míra Chlad.

Sobotní výběh

Po poledním klidu následoval nejdelší výběh celého soustředění. Ten naplánoval trenér Vilda s Pájou po okolí Bublavy a německého města Klingenthal. Celkově odpolední trasa měřila necelých 15 kilometrů. Část výpravy místo běhu vyrazila do nedalekého akvaparku. V sobotu večer soustředění z rodinných důvodů opustil běžec Marek, a také Jirka Duchek, který vyrazil do Varů na koncert. Večer proběhlo opět pohodové posezení u pivka, grilovaného „kolínka“ a kytary.

V neděli ráno nechyběl výběh před snídaní a po snídaní se zbytek účastníků vydal během k rozhledně Aschberg. Po doběhu přišlo na řadu rozloučení a cesta zpět do Chebu.

Děkujeme všem zúčastněným členům za perfektní běžecký víkend plný zábavy a personálu ubytovacího zařízení „Penzion Bublava„, který nám poskytl kvalitní nocleh, výborné jídlo a přátelskou atmosféru.

Další soustředění se uskuteční 21. – 23. dubna 2023 na Kladské (více informací tady).

Fotoreport účastníků:

Sdílej pro své přátelé