Jak s během začala Romana Davídková

Jak s během začal můj druhý život… začala jsem běhat, abych se totálně unavila, zničila a přežila.

Nemusí to být taková tragédie, která se stala mně, že přežijete své dítě..Chtěla bych inspirovat lidí k tomu,aby se nevzdávali a překonali sama sebe. Před 12 roky jsem přišla o svou milovanou holčičku Romanku . Vím, že by chtěla maminku, která žije a ne přežívá, milovala život, byla veselá měla spoustu přátel. Po roce těžkých depresí, kdy jsem jen prakticky ležela v posteli jsem si řekla, že chci,aby na mě byla pyšná…Jednoho dne jsem si uvědomila, že takhle nemohu dál, že pokud něco nezměním tak umřu nebo skončím v blázinci. Ješte mám syna , který mi tu potřebuje. Začala jsem každý den ráno chodit do lesa na procházky. Pak mi přítel navrhnul, ať jdu běhat. Při prvním běhu asi po 50 m jsem zastavila a nemohla dál. Nikdy jsem nebyla žádný sportovec, maximálně jsem se vydala na projížďku na kole. Pak se mi dostala do rukou kniha Běhej s námi a začala jsem se zajímat jak se rozběhat.

Začala jsem indiánem… vůbec mi to nešlo, měla jsem pocit, že umřu na místě, ale zároveň jsem paradoxně cítila, že znovu žiju. Lépe ty svoje tehdejší pocity nedokážu popsat. Nikdy bych si nepomyslela, že to bude právě běh co mi zachrání život, ale je to tak. Po těžkých začátcích jsem najednou uběhla celý kilometr, pak dva a najednou jsem běžela bez přestávky. Začala jsem si užívat zvuky přírody. Právě běh a les začal uzdravovat mojí bolavou duši.

Vydala jsem se i na závody. Můj první byl Leskros na 10 km a skončila jsem druhá.

Natrénovala jsem i na půlmaraton, který běhám moc ráda. Našla jsem na fb běžecké skupiny, které mi dodávají sílu a před rokem jsem začala běhat s Rozběháme Tlučnou. Získala jsem nové přátele.

S tím co se mi přihodilo se nejde vyrovnat, s tím se můžete jen naučit žít a já vůbec nevím jak bych to bez běhání dokázala. Kromě zlepšení psychického stavu mi běh přinesl i svobodu. Běhám skoro každý den. Běžím a postupuji dál a dál. Doufám, že mi Romanka vidí a je na mě pyšná ❤️. 

Příběh je součástí soutěže Motivuj ostatní a vyhraj knihu Manželé v běhu.

                Romana 

Sdílej pro své přátelé