Uplynulý víkend byl na běžecké akce opět bohatý a členy klubu Rozběhnito.cz to rozhodně nenechalo v klidu. Každý den vám přineseme osobitý pohled našich kamarádů na několik běžeckých závodů. Sérii uvádíme závodem Běhej lesy Karlštejn.

Náročnou členitou trať si v kulisách královského hradu vychutnal Miroslav Kunc. Míra je členem klubu Rozběhnito.cz necelý rok, přinesl si ale bohaté běžecké zkušenosti z dřívějška. Okamžitě se zapojil do života klubu už na loňském podzimním soustředění na Bublavě. Od té doby, přestože žije a trénuje v Nejdku, ho můžete na vybraných závodech vídat v dresu klubu Rozběhnito.cz. Stejně tak tomu bylo v sobotu 13. května na Karlštejnsku. Co nám o závodě a svých pocitech prozradil?

Už sám název Běhej lesy Karlštejn napovídal, že se bude jednat o výjimečnou trať s pohledy na skvosty české historie. Zázemí závodu bylo špičkové, přesně jak to podnik Běhej lesy umí. Běželi jsme v několika vlnách třináctikilometrovou trať. Samé kopce, ale profilově krásné. Největší zážitek byl ovšem seběh tunelem do lomu Amerika, českého Grand kaňonu. Sem se normální smrtelník legálně nedostane. Běžec ano. Uvědomil jsem si, že běh pro mne znamená štěstí a radost, zvolnil jsem a začal si fotit ty přírodní skvosty. Prostě nádhera. Potom výběh do kopce, pohled na Karlštejn a do cíle. S časem 1:17 s přestávkou v lomu jsem byl spokojený. Moje účast na závodě Běhej lesy Karlštejn rozhodně nebyla poslední.

Závodu na 13 kilometrů se zúčastnilo 1125 běžců. Míra ve své kategorii skončil na skvělém 25. místě. Jeho nadšení a radost z prožitého závodu potvrzují snímky, na kterých ho můžete vidět se synem Matějem, také zdatným běžcem. Náročný profil trati ukazuje graf z aplikace. Děkujeme Mírovi za skvělou reprezentaci klubu.

Pavel Sýkora

Foto: archiv Miroslava Kunce

Galerie

Sdílej pro své přátelé