Projekt Rozběhnito.cz letos v červenci oslaví přesně 10 let od svého spuštění. V roce 2013 vznikla iniciativa, která měla za úkol motivovat lidi k pohybu a zdravému životnímu stylu. Tehdy byl bežěcký boom v České republice na začátku. Projekt založili Pavel Jestřáb a Michal Ouřada. Oficiálně byl spuštěn motivačním videem v červenci 2013 (video ke zhlédnutí níže). Po založení byl motivační web www.rozbehnito.cz velmi navštěvovaný. Kromě motivačních textů a reportů z běžeckých akcí přinášel i rozhovory s běžci nebo recenze knih s běžeckou tématikou. Od roků 2013 a 2014 se projekt zaměřuje na organizaci závodů především na Chebsku a organizaci cest za běžeckým zážitkem pro amatéry i zkušenější běžce. V roce 2015 střídá zakladatele Pavla Jestřába nadšený organizátor Pavel Sýkora a celý projekt se soustředí v podstatě již jen na pořadatelství akcí na západě Čech. Velký přelom přichází v roce 2019, kdy se z iniciativy stává spolek a vzniká také běžecký klub. Od té doby klubem prošlo více než 60 členů a klub stále aktivněfunguje. Spolek Rozběhnito.cz také stále pořádá dnes již tradiční akce. Silvestrovský běh je akcí nejstarší. Pod záštitou iniciativy se koná již od roku 2013 (v roce 2012 se konal volně). Další velice významným počinem je organizace závodu Valdštejnova desítka. Městský závod na 5 a 10 kilometrů je jednou z nejvyhledávanějších akcí v České republice a za svou existenci hostil běžce z více než 10 zemí světa. Další významnou akcí byl běžecký seriál Noční běhy Chebskem. Na všech akcích od roku 2013 se sešlo dohromady více jak 3 500 účastníků. Hlavní myšlenka iniciativy žije dál. Tvořit komunitu lidí, kteří rádi dělají něco pro sebe i pro ostatní. Níže naleznete časovou osu nejvyznamnějších událostí iniciativy.

Najdi svoji motivaci. Tak se jmenovala první motivační video projektu. Mělo za úkol motivovat lidi k pohybu.

Časová osa nejdůležitějších událostí iniciativy/spolku Rozběhnito.cz

duben 2013

Pavel Jestřáb a Michal Ouřada zakládají iniciativu pod pracovním názvem „Motivační běh“

Zakladatelé iniciativy Michal Ouřada a Pavel Jestřáb na společném závodě v Brně /Runtour 2013/

červenec 2013

Spuštění webu www.rozbehnito.cz zveřejněním videa „Najdi svoji motivaci“

prosinec 2013

Iniciativa přebírá organizace akce „Silvestrovský běh“ v Chebu. Silvestrovský běh mění název na Silvestrovský běh s Rozběhnito.cz

SIlvestrovský běh v Chebu poprvé organizovaný pod záštitou projektu

duben 2014

Zorganizování první cesty za běžeckým zážitkem na půlmaraton do Haagu (Nizozemsko). Letecky na akci vyrazila desetičlenná výprava.

V roce 2014 klub zorganizoval letecký zájezd na půlmaraton v Haagu

Nápad běžecké cestovky je nejlepším podnikatelským projektem v Karlovarském kraji v soutěži „T-mobile rozjezdy roku“

Projekt v roce 2014 vítězí v regionálním finále soutěže T-mobile Rozjezdy roku

červen 2014

Iniciativa organizuje výběh na „Patafest“

Iniciativa organizuje výběh z Chebu na festival „Patafest“

jaro 2015

Iniciativu na základě vlastního rozhodnutí opouští Pavel Jestřáb.

Jako dobrovolník a později jako důležitá osoba ve fungování projektu přichází Pavel Sýkora.

Klub pořádá v Chebu první společné výběhy.

Jeden z prvních společných výběhů v Chebu

Srpen 2015

Klub organizuje první čipově měřený závod „Valdštejnova desítka historickým Chebem 2015“

První ročník závodu Valdštejnova destíka v roce 2015

Únor 2016

Organizace prvního závodu seriálu Noční běhy Chebskem. Seriál funguje s velkou popularitou až do roku 2019. Konec/přerušení seriálu přichází z důvodu rodinných důvodů Michala Ouřady.

Srpen 2016

Rozběhnito.cz pořádá další ročník závodu Valdštejnova desítka. Ten se za souběhu několika nepříjemných událostí moc nevydařil. Tento rok vzniká spolupráce s chebským hradem. Akce na hradě organizuje spolek nadále.

Jaro 2019

Zakladatelé Michal Ouřada, Pavel Jestřáb a Martin Vogl zakládají spolek Rozběhnito.cz, z.s. . Kromě organizátorské činnosti vzniká i běžecký klub.

2020

Covidový rok 2020 páchá škody i v řádách klubu Rozběhnito.cz. Kromě Valdštejnovy desítky se nedaří z důvodu omezení organizovat další akce. Společné tréninky se daří organizovat, ale členská základna klubu znatelně oslabuje.

podzim 2021

Klub organizuje první společné soustředění na Bublavě v Krušných horách.

Klub vítězí ve štafetě oblíbené akce Františkolázeňská 24hodinovka. Jedná se dosud o největší společný úspěch klubu.

Dosud největším společným úspěchem klubu je vítězství ve štafetě akce Františkolázeňská 24 hodinovka v roce 2021

2022

Spolek organizuje závod „Letiště run“, který se původně měl konat již na jaře v roce 2021. Zatímco předchozí plán zhatil Covid, tak konečně zorganizované akci nepřálo počasí. Další ročník závodu se po společné shodě organizačního týmu nebude konat.

Organizace závodu Letiště run byla náročná

Spolek Rozběhnito.cz organizuje rekordní Silvestrovský běh s Rozběhnito.cz.

jaro 2023

Klub vítá další větší množství noviců.

Sdílej pro své přátelé