Václava Molcarová: Brodit se s dětmi kaolinovým bahnem je psina

Ve středečním díle ohlédnutí za běžeckým víkendem nám představí Václava Molcarová závod, který většina běžců neabsolvuje každý den a možná nikdy.

Václava Molcarová ke klubu Rozběhnito.cz neodmyslitelně patří od jeho založení v roce 2019. Ještě předtím pravidelně objížděla všechny ročníky našeho regionálního seriálu Noční běhy Chebskem. Sama vyhledává výzvy v podobě nezvyklých (orientační běh bez průpravy k orientačnímu běhu) nebo adrenalinových závodů (ať už sama, nebo se psem). Povoláním je veterinářka. Tentokrát se do závodu nepustila se zvířaty, ale s rodinným týmem. A tak pro nás objevila na Jižním lomu v Sokolově Kaolin Family Race. Podle názvu to vypadá, že se rodiny předhánějí v hromadách a kalužích kaolinu. Podle fotek je to pravda. A takhle nám svůj zážitek popsala Vendy:

Kaolin Family Race je závod, který se koná v předvečer canicrossové a běžecké akce Kaolin Dog Race na Jižním lomu v Sokolově. Páteční závod se jde na zkráceném úseku a s menším počtem překážek, aby vše zvládly i děti. Necelé dva kilometry se běží vodou s bahnem, kaolinem nebo keramzitem, část cesty vede pěšinami v lese, ale taky řekou po kamenech. Důležité je se v týmu podržet, mít pevně zavázané tkaničky a nebát se ušpinit. Letos asi všechny potrápilo brodění zaplaveným tunelem, kde bylo mnohem víc vody než v jiných letech. Obdiv všem dětem, které tuto překážku zvládly. Náš tým Psina Kids se umístil na pátém místě z dvaceti rodinných týmů.

Vendy děkuji za reprezentaci klubu a blahopřeji jejímu týmu za skvělé umístění.

Pavel Sýkora

Sdílej pro své přátelé