Dobrovolníci nad zlato

Zpravidla přinášíme zprávy o úspěších našich běžců. Nezapomínáme ale ani na ty, kteří stojí v pozadí závodů. Dobrovolníci. Lidé, bez kterých se žádný závod neobejde. V řadách klubu Rozběhnito.cz máme také tyto dobré duše. Jednu z nich znáte určitě. Alici.

Alice Vaculová je na Chebsku vidět na každé pořádné akci. Ať jde o charitu, občanskou angažovanost nebo závody. K běhu ji přivedlo právě dobrovolnictví. Tak dlouho s námi objížděla region a pomáhala při Nočních bězích Chebskem, silvestrovské dopoledne trávila na vymrzlé Loretě a nehynoucího Albrechta Valdštejna obdivovala na rozžhaveném náměstí, až do toho jednou šla. Odhodlala se a závod Valdštejnova desítka si zaběhla. Od té doby dělá pokroky na klubových trénincích, běhá Valdštejnovu desítku a dále nám pomáhá. Ptáte se na ručně zdobené dětské fidorkové medaile? Její vynález. A její věcný vklad do soutěží.

Naposledy jste Alici viděli na Poutním maratonu. Ačkoliv byla celou dobu odhodlána odjet 42 km na jednom z jejích legendárních kol značky Eska, nechala se v posledním týdnu pořadateli přesvědčit a usedla za registrační stolek. Škoda. Závod mohl mít o jednu zdatnou cyklistku víc.

Mým pořadatelským krédem je, že má-li závod VIP osobnosti, jsou jimi dobrovolníci. Těm tento titul bezesporu patří. Alici dvojnásob.

Pavel Sýkora

Zdroj úvodní fotografie: Facebook Hospic sv. Jiří v Chebu

Sdílej pro své přátelé