S olympijským heslem pro dobrou věc

Běžeckého závodu T-Mobile Olympijský běh se ve středu 21. června v Karlových Varech zúčastnilo pět zástupců klubu Rozběhnito.cz. Na pětikilometrové trati v areálu Rolava v místní části Rybáře se o nejlepší časy pokusili Jiří Novotný, Ladislav Hrubý, Marcela Naughton, Petra Dančová a Josef Kišš.

Středeční dusné počasí nedalo běžcům nic zadarmo, přesto byly na jejich tvářích vidět úsměvy radosti z pohybu a dobrého skutku. Na Olympijských bězích totiž nejde jen o běh, ale i o dobročinnost. Každý běžec svou účastí pomohl České olympijské nadaci, která podporuje sportování dětí, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. Mladí sportovci tak mohou dosáhnout svých snů. Teď i tedy díky Jirkovi, Láďovi, Marcele, Petře a Pepovi.

A jak se našim běžcům dařilo? Jirka Novotný dosáhl času 22:03.3 a devátého místa v mužích, Láďa Hrubý doběhl osmnáctý s časem 26:19.9, Pepa Kišš byl s časem 30:44.7 devětadvacátý. V ženách dosáhla Marcela Naughton na čtvrté místo s časem 27:55.1 a Petra Dančová doběhla na sedmém místě v čase 29:42.9.

Časy a umístění ale jistě nejsou to nejdůležitější. Vždyť s olympijskými sporty je spojeno nejznámější sportovní heslo: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

Sdílej pro své přátelé