V sobotu, 28. října 2023, se konal třetí ročník závodu Chebského hradní schody. Byl to výběh na 109 schodů Černé věže, což je jedna z dominant města. Tentokrát se na startovní čáře sešlo celkem 12 závodníků – muži, ženy, junioři i senioři, kteří se rozhodli změřit své síly a vydat se na tuto nelehkou, ale přesto fascinující cestu.

Co bylo na tomto ročníku výjimečné, byla nově vyhlášená kategorie Senioři. Bylo to poprvé, kdy se závodníci v pokročilém věku mohli zúčastnit tohoto závodu a ukázat, že i v letech jsou schopni podávat skvělé výkony.

Co se týče ženské kategorie, závod probíhal pouze na jedno kolo. Z výsledků je jasné, že ženy nezahálely. Zvítězila Kateřina Hroníková, která dokázala vyběhnout na vrchol Černé věže za čas 34:06. Tato mladá dáma předvedla výjimečný výkon a ukázala, že vytrvalost a odhodlání se vyplácí. Na druhém místě skončila Veronika Smith s časem 35:73. Bronzovou medaili si odnesla Alice Vaculová, která zvládla trať za čas 56:73.

U juniorů se běželo na dvě kola. Bohužel, z prvního kola vypadl Lukáš Pham a skončil tak celkově na čtvrtém místě. Ve finále se pořadí z prvního kola opakovalo. Na třetím místě skončil Matyáš Kníže z Prahy s časem 47:64. Stříbrnou medaili si odnesl Nico Alonso Dundek s časem 37:12 a zlatou medaili si vyběhal Tomáš Pham se skvělým časem 28:72.

Mužská kategorie nabídla dvě kola plná napětí. V prvním kole vypadl Michal Ouřada s časem 1:02:60. Ve finále získal bronz Pavel Sýkora s časem 46:79. Nečekaným stříbrným medailistou se stal Jiří Macek s časem 39:84. A králem mužské kategorie se stal Václav Šimáček s časem 31:10.

Jako poslední, ale rozhodně ne poslední na stupních vítězů, byla vyhlášena kategorie seniorů. V ní se představil jediný muž – pan Jiří Dytrych. A i přes svůj věk dokázal vyběhnout na Černou věž za skvělý čas 1:16:19.

Na závěr bychom rádi poděkovali všem závodníkům za účast a za skvělé sportovní výkony, které předvedli. Těšíme se na příští ročník Chebských hradních schodů, který se uskuteční v sobotu 26. října 2024. Doufáme, že se opět setkáme ve velkém počtu a společně si užijeme další nezapomenutelný den plný sportu a radosti.

Fotogalerie z akce (archiv Rozběhnito.cz a Jiří Dytrych):

Rozběhnito.cz

Sdílej pro své přátelé